20.9 C

Ο Ολυμπιακός Β’ πήρε νέα εντός έδρας νίκη, φλερτάρει με την επικίνδυνη ζώνη ο Παναθηναϊκός Β’

Μια ακόμα εντός έδρας νίκη πήρε ο Ολυμπιακός Β’ που επικράτησε με 2-1 του Αλμωπού Αριδαίας στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη. Οι Ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με τον Βοΐλη και στο 83′ ο Μπαγκαλιάνης έγραψε το 2-0. Η ομάδα της Έδεσσας μείωσε με τον Ρόβα στις καθυστερήσεις.

Ο Λεβαδειακός πήρε μια πολύ άνετη νίκη με 3-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό Β’ κάνοντας επίδειξη δύναμης. Ο Μουτίνιο άνοιξε το σκορ στο 3′ και με κεφαλιά ο Μπαρμπόσα στο 10′ έκανε το 2-0 πριν ακολουθήσουν δύο δοκάρια για τους Βοιωτούς στα επόμενα δύο λεπτά! Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπαχανάκ με τον Παναθηναϊκό Β’ να βρίσκεται σε κίνδυνο αφού είναι στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη με ματς περισσότερο.

Η ΑΕΚ Β’ πανηγύρισε δεύτερη σερί νίκη με Επισκοπή (3-1) στην Κρήτη σε μια αναμέτρηση που ο Γιούσης σημείωσε δύο γκολ. Ο ΠΑΟΚ Β’ πέρασε από τα Τρίκαλα των εννέα (!) παικτών μόλις (τιμωρημένος ο Ριζογιάννης, τραυματίστηκε ο Νιάρος και αποχώρησε νωρίς) επικρατώντας με 6-0 των Θεσσαλών

ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ (16/4)

Επισκοπή – ΑΕΚ Β’ 1-3

Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός Β’ 3-0

Ολυμπιακός Β’ – Αλμωπός Αριδαίας 2-1

Τρίκαλα – ΠΑΟΚ Β’ 0-6

Αιγάλεω – Εργοτέλης (17:00)