22.5 C

Λίβερπουλ – Μπενφίκα: Νέα ασίστ του Τσιμίκα για το 3-1 των Άγγλων, σοβαρό λάθος Βλαχοδήμου στο δεύτερο γκολ (vid)

Ιδανικά ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο για την Λίβερπουλ.

Μετά το αρχικό της προβάδισμα μετά από την εξαιρετική ασίστ του Τσιμίκα και την άπιαστη κεφαλιά του Κονατέ, οι Ρεντς είδαν τον Ράμος να τους ισοφαρίζει πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά με το «καλημέρα» του β’ μέρους ανέκτησαν το προβάδισμα στο σκορ μετά από γκάφα της άμυνας των Πορτογάλων και ιδιαίτερα του Βλαχοδήμου.

Ο Ζότα εκμεταλλεύτηκε τις καταστάσεις, γύρισε σε σωστό χρόνο την μπάλα στην περιοχή της Μπενφίκα, εκεί όπου ο Φιρμίνο χρειάστηκε απλά να μπει στην πορεία της για να «γράψει» το 2-1.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΩΝ ΡΕΝΤΣ

Μάλιστα λίγα λεπτά αργότερα ο τρομερός Κώστας Τσιμίκας με την δεύτερη ασίστ του στο παιχνίδι βρήκε τον Φιρμίνο εντός της μεγάλης περιοχής των Πορτογάλων, με τον Βραζιλιάνο να λέει «ευχαριστώ» και να σκοράρει για το 3-1 της ομάδας του.

Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΣΙΣΤ ΤΟΥ ΤΣΙΜΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ 3-1