23.2 C

Σόου Πινακά, χατ τρικ στην τεσσάρα του Ολυμπιακού Β’

Ο Ολυμπιακός επένδυσε το περασμένο καλοκαίρι στον Δημήτρη Πινακά και ο ταλαντούχος πρώην επιθετικός της ΑΕΛ ξεδίπλωσε μεγάλο μέρος του ταλέντου του στην αναμέτρηση της Β’ ομάδας απέναντι στον Θεσπρωτό το μεσημέρι του Σαββάτου στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη.

Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα έκανε περίπατο κόντρα στην ομάδα της Ηγουμενίτσας (4-0) με τον Πινακά να πετυχαίνει χατ τρικ σε διάστημα 26 αγωνιστικών λεπτών και με τους Φαντιγκά, Ανδρούτσο και Κανέ από την πρώτη ομάδα να αγωνίζονται βασικοί.

Το σκορ άνοιξε ο Βοΐλης στο 24′ παίρνοντας το ριμπάουντ σε ασταθή επέμβαση μετά το πρώτο σουτ του Κωστή και ακολούθησε το… σόου του Πινακά που με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Ο επιθετικός του Ολυμπιακού Β’ μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο μέρος σημείωσε άλλα δύο γκολ και επανέφερε σε τροχιά θετικών αποτελεσμάτων τους Ερυθρόλευκους.

Το 3-0 έγινε στο 62′ και στο 65′ με ωραία κεφαλιά στη σέντρα του Κίτσου ο Πινακάς ολοκλήρωσε την παράστασή του.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’: Τζολάκης, Ανδρούτσος, Κινκουέ, Μπαγκαλιάνης, Κίτσος, Ξενιτίδης, Κανέ, Φαντιγκά, Κωστή, Βοΐλης, Πινακάς.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Κίναλης, Ντ’ Αλέσιο, Γώγος, Κωνσταντίνου, Ζιώγας, Πατσέκο, Ραμίρες, Λύγκας, Ρομέρο, Βασιλάκης, Γεωργούσης.