14.3 C

Φέγενορντ – Σλάβια 3-3: Οι Τσέχοι είπαν την τελευταία λέξη στο 95′ (vid)

Ανοιχτούς λογαριασμούς μετά από ένα τρελό ματς στο Ρότερνταμ άφησαν Φέγενορντ και Σλάβια, με τους Τσέχους να αποσπούν την ισοπαλία με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων (90+5′) και να δημιουργούν νέα δεδομένα για τον επαναληπτικό της Πράγας (3-3).

Οι Ολλανδοί άνοιξαν το σκορ με τον Σινιστέρα στο 10′, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 41′ με το γκολ του Ολαγίνκα που κακώς μέτρησε από τη στιγμή που ο συμπαίκτης του ήταν εμφανώς οφσάιντ και μπήκε στην πορεία της μπάλας.

Η ένταση στο φινάλε του πρώτου μέρους μεταφέρθηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους παίκτες της Σλάβια να εκμεταλλεύονται τα αμυντικά κενά και στο 67′ να σκοράρουν με τον Σορ. Η Φέγενορντ απάντησε με τον Σένεσι και έφτασε σε ανατροπή με τον Κοκσού στο 86′ αλλά η Σλάβια είπε την τελευταία λέξη με τον Ιμπραΐμ Τραορέ.

CONFERENCE LEAGUE: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΩΝ «8»

Φέγενορντ – Σλάβια Πράγας 3-3 (10′ Σινιστέρα, 74′ Σενεσί, 86′ Κοκσού / 41′ Ολαγίνκα, 67′ Σορ, 90+5′ Τραορέ)

Λέστερ – Αϊντχόφεν (22:00)

Μαρσέιγ – ΠΑΟΚ (22:00)

Μπόντο Γκλιμτ – Ρόμα (22:00)