21.4 C

Ρέιντζερς – Σέλτικ: Γέμισε με σπασμένα γυάλινα μπουκάλια η εστία του Χαρτ πριν τη σέντρα στο β’ μέρος (vid)

Το είδαμε κι αυτό στο «Old Firm»!

Σε ένα ντέρμπι που ανά τα χρόνια πιστεύαμε ότι είχαμε δει τα πάντα, στο σήμερα μας διέψευσε πανηγυρικά αφού σπασμένα γυάλινα μπουκάλια μπροστά από την εστία του αντίπαλου τερματοφύλακα είναι κάτι που βλέπουμε για πρώτη φορά και σίγουρα προκαλεί μόνο αρνητική εντύπωση.

Αυτό το γεγονός κλήθηκαν να διαχειριστούν παίκτες, διαιτητές και φροντιστές του γηπέδου λίγο πριν τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο ντέρμπι και με το σκορ στο 2-1 υπέρ της Σέλτικ του Γιώργου Γιακουμάκη.

Μετά από υπόδειξη του Τζο Χαρτ και με ορατό τον κίνδυνο σοβαρού τραυματισμού το παιχνίδι καθυστέρησε στην έναρξή του ενόψει του δεύτερου ημιχρόνου μέχρι να καθαριστεί το σημείο μπροστά από το τέρμα του Άγγλου κίπερ που γέμισε με γυαλιά!