21 C

Ολυμπιακός: Χορταστικό βίντεο με σεμινάριο ποδοσφαίρου από το δεύτερο γκολ κόντρα στον Αστέρα (vid)

Ο Ολυμπιακός «σκόρπισε» τον Αστέρα με το εμφατικό και δίκαιο 5-1 την περασμένη Τετάρτη στο «Γ. Καραϊσκάκης» με πειστική εμφάνιση και όμορφο ποδόσφαιρο κυρίως στο δεύτερο 45λεπτο του αγώνα.

Οι Πειραιώτες, που με αυτή τη νίκη ξέφυγαν με 15 βαθμούς από τον δεύτερο ΠΑΟΚ, έκαναν ό,τι ήθελα με το τόπι στο δεύτερο ημίχρονο, όπου κατάφεραν να βρουν 5 τέρματα, το ένα καλύτερο από το άλλο.

Βέβαια, τη διαφορά έκανε το δεύτερο με «δράστη» τον Γιώργο Μασούρα και δημιουργία από συνολικά 10 παίκτες, έπειτα από 25 πάσες!

Με αυτό το υπέροχο τέρμα που πρέπει να διδάσκετε σε σεμινάρια οργανωμένου ποδοσφαίρου η ΠΑΕ Ολυμπιακός επέλεξε να πει την δική της ιδιαίτερη «καλημέρα» μέσω των social media. Απολαύστε το κι εσείς μέχρι την επόμενη ποδοσφαιρική παράσταση των πρωταθλητών Ελλάδας στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με αντίπαλο τον Άρη (6/03, 19:00).