15.7 C

Τερζής: Αν μια ομάδα έπρεπε να κερδίσει, αυτή είναι η δική μας

Ο Τόλης Τερζής εκτέλεσε χρέη πρώτου προπονητή στον Άρη πριν παραδώσει τη σκυτάλη στον Χερμάν Μπούργος ο οποίος παρακολούθησε το 0-0 με τον ΠΑΟΚ στο Χαριλάου.

Μετά το τέλος του ματς ο προπονητής των Κίτρινων υποστήριξε πως αν μια ομάδα έπρεπε να κερδίσει αυτή είναι η δική του.

«Αν κάποιος έπρεπε να κερδίσει, είναι η δική μου ομάδα. Είχαμε μια διπλή ξεκάθαρη ευκαιρία στα πρώτα λεπτά όπου θα μπορούσαμε να είχαμε προηγηθεί, μια καλή ευκαιρία και λίγο αργότερα. Στο 2ο ημίχρονο είχαμε δύο κεφαλιές. Ο ΠΑΟΚ δεν είχε ούτε μια τελική στην εστία μας. Τα παιδιά έδωσαν βάση στο μαρκάρισμα. Δεν μπορώ να έχω παράπονο. Συνεχίζουμε για το ματς της Τετάρτης. Θέλουμε να κάνουμε το 3/3 γιατί είναι κάτι που περνάει απ’ το χέρι μας, από τους παίκτες μας που θα έχουν καινούργιο προπονητή από αύριο. Θέλουμε να κάνουμε τις απαραίτητες νίκες για να είμαστε μέσα στην εξάδα. Τα παιδιά τα είδα πολύ καλά στις προπονήσεις μέσα στην εβδομάδα και σήμερα. Αν μια ομάδα έπρεπε να κερδίσει, αυτή είναι η δική μας, σε αντίθεση με τον αντίπαλο που δεν είχε τελική στην εστία μας», ανέφερε ο υπηρεσιακός προπονητής του Άρη.