Με επιστροφές αλλά και με απουσίες ταξιδεύει η ΑΕΚ στη Θεσσαλονίκη για την αναμέτρηση με τον Άρη την Τετάρτη (2/2, 21:30) καθώς ο Αργύρης Γιαννίκης δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Τσίτσαν Στάνκοβιτς λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο και τον ανέτοιμο Νορντίν Άμπραμπατ.
Ο προπονητής της Ένωσης συμπεριέλαβε στην αποστολή και τους Βράνιες, Σιμόες και Μάνταλο που έλειψαν από την αναμέτρηση με τον Βόλο.
Αναλυτικά η αποστολή της ΑΕΚ: Τσιντώτας, Χατζηεμμανουήλ, Θεοχάρης, Σβάρνας, Ρότα, Μισελέν, Βράνιες, Μήτογλου, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Μιτάι, Σιμάνσκι, Λε Ταλέκ, Σιμόες, Μάνταλος, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Γκαρσία, Αραούχο, Τσούμπερ, Τάνκοβιτς.