15.9 C

Γουινέα – Μαλάουι: Η μεγάλη διπλή ευκαιρία του Αγκιμπού Καμαρά λίγο πριν το ημίχρονο (vid)

Η Γουινέα αγωνίζεται αυτή την ώρα με το Μαλάουι για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων στο Κόπα Άφρικα, με τον Αγκιμπού Καμαρά του Ολυμπιακού να ξεκινάει βασικός και να είναι αρκετά δραστήριος αλλά και άτυχος σε δύο περιπτώσεις, όταν θα μπορούσε να πετύχει το 2-0 για την ομάδα του.

Το γκολ του Σιλά χωρίζει μέχρι τώρα τις δύο ομάδες και γέρνει την πλάστιγγα υπέρ της Γουινέας που θα μπορούσε να πάρει μεγάλο προβάδισμα νίκης, αν ο 21χρονος άσος των Πειραιωτών ευστοχούσε από κοντινή απόσταση στη μεγάλη ευκαιρία που του παρουσιάστηκε λίγο πριν την συμπλήρωση 45 λεπτών αγώνα.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΗΝ ΔΙΠΛΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΑΓΚΙΜΠΟΥ:

Μάλιστα, ο Καμαρά φαίνεται να πλήρωσε αυτή τη χαμένη ευκαιρία του καθώς αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον προπονητή του.