13.2 C

Γουέστ Χαμ – Τσέλσι: Τρομερός ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο με 3 γκολ και πρωταγωνιστή Σίλβα (vid)

Φρενήρης ρυθμός στο Γουέστ Χαμ – Τσέλσι. Στο ματς που ανοίγει την αυλαία της 15ης αγωνιστικής στην Premier League, οι Λονδρέζοι μπήκαν πιο δυνατά ανοίγοντας το σκορ με κεφαλιά του Τιάγκο Σίλβα στο 28′.

Μάλιστα, ο Βραζιλιάνος στόπερ που σκόραρε για τρίτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα έσωσε ένα λεπτό αργότερα την εστία της ομάδας του από βέβαιη παραβίαση, διατηρώντας το 0-1.

Βέβαια, αυτό δεν κράτησε για πολύ καθώς στο 40ο λεπτό τα «Σφυριά» ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του συνήθη ύποπτου Λανσίνι, που εκμεταλλεύτηκε τα αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα των φιλοξενούμενων και την απρόσεκτη παράβαση του Μεντί.

Ωστόσο, τον τελευταίο λόγο στο πρώτο 45λεπτο τον είχε η Τσέλσι. Ο Ζίγιες μοίρασε σε σωστό χρόνο στον Μάουντ και αυτός με άψογο πλασέ νίκησε τον Φαμπιάνσκι για το 1-2.