19.2 C

Σασουόλο – Ίντερ 1-2: Ανατροπή από την άσπρη βούλα με παράπονα των γηπεδούχων (vid)

Αγχωτική νίκη με 1-2 κατάφερε να πάρει η Ίντερ απέναντι στη Σασουόλο εκτός έδρας και μάλιστα με ανατροπή. Οι Νερατζούρι έμειναν πίσω στο σκορ στο 22ο λεπτό από το πέναλτι του Μπεράρντι.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλοί στο πρώτο μέρος και έδειχναν να κρατούν το αποτέλεσμα. Στην επανάληψη η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι μπήκε πιο δυνατά και μείωσε με την όμορφη κεφαλιά του Έντιν Τζέκο ο οποίος έφτασε τα 6 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 78′ ο Λαουτάρο Μαρτίνες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ανέτρεψε το σκορ για την Ίντερ και έβαλε τις βάσεις για ακόμα ένα τρίποντο.

Στο 82′ ο Έντιν Τζέκο βρήκε και πάλι το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως το γκολ δεν μέτρησε, αφού ο Βόσνιος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Πάντως οι γηπεδούχοι έχουν αρκετούς λόγους να διαμαρτύρονται για τη φάση στο φινάλε του πρώτου μέρους όταν ο Χαντάνοβιτς βγαίνει εκτός περιοχής και ανατρέπει παίκτη των γηπεδούχων, με τον VAR να έχει άλλη άποψη…