20.6 C

Φιλική «τριάρα» της Ρεάλ επί της Μίλαν (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε της Μίλαν με 3-1, στο πλαίσιο του τουρνουά International Champions Cup

Ακόμα μία πειστική εμφάνιση από τη Ρεάλ Μαδρίτης. Η «Βασίλισσα», μετά τα τρία γκολ που υπερκέρασε τη Γιουβέντους, επικράτησε και 3-1 της Μίλαν, για το International Champions Cup.

Οι Πρωταθλητές Ευρώπης δείχνουν, στα πρώτα αυτά φιλικά, πως η αποχωρήσεις των Κριστιάνο Ρονάλντο και του Ζινεντίν Ζιντάν δεν τους έχει επηρεάσει

Στα του αγώνα τώρα, οι «μερένχες» ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ πολύ νωρίς. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Καρίμ Μπενζεμά, με καρφωτή κεφαλιά,έκανε το 1-0 και δύο λεπτά αργότερα ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν έφερε το ματς στα ίσα, πετυχαίνοντας ένα εξαιρετικό τέρμα απέναντι στην πρώην ομάδα του.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μπέιλ έκανε το 2-1, σκοράροντας σε τρίτο διαδοχικό φιλικό για τη «βασίλισσα της Ευρώπης», και ο Μαγιοράλ στο 91′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι ενδεκάδες

Ρεάλ (Λοπετέγκι): Νάβας (78’ Λούνιν), Μαρσέλο (46’ Νάτσο), Σέρχιο Ράμος, Βαράν, Καρβαχάλ (77’ Λόπεθ), Καζεμίρο (46’ Θεμπάγιος), Κρόος (60’ Γιορέντε), Ίσκο (76’ Μόντριτς), Ασένσιο (77’ Βινίσιους), Μπέιλ (77’ Βάθκεθ), Μπενζεμά (77’ Μαγιοράλ)

Μίλαν (Τζενάρο Γκατούζο): Ντοναρούμα, Ροντρίγκεζ, Μουσάκιο (83’ Μπελανόβα), Ρομανιόλι, Καλάμπρια (82’ Σίμιτς), Μπίλια (65’ Χοσέ Μάουρι), Κεσί, Μποναβεντούρα (56’ Τσαλχάνογλου), Μπορίνι (46’ Κουτρόνε), Σούσο, Ιγουαΐν (65’ Μπάκα)