20.8 C

Με σκόρερ τον Γιουνές ο Άρης κέρδισε τη Ξάνθη

Ο Άρης κατάφερε να πάρει δίκαιη νίκη κόντρα στη χειρότερη Ξάνθη στα Πηγάδια

Η Ξάνθη φιλοξένησε τον Άρη στα Πηγάδια, στο πλαίσιο των φιλικών προετοιμασίας των δύο ομάδων ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν. Ο Άρης κατάφερε με γκολ του Χαμζά Γιουνές να κερδίσει με 0-1 τη Ξάνθη. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο σκόρερ της αναμέτρησης έχει αγωνιστεί και με τη φανέλα της Ξάνθης στο παρελθόν.

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι θα λέγαμε ότι ήταν αναποτελεσματικοί και γενικότερα προβλημάτισαν με την εικόνα τους. Από την άλλη πλευρά ο Άρης δείχνει ότι είναι έτοιμος, καθώς παιχνίδι με το παιχνίδι βελτιώνεται όλο και περισσότερο. Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι και άξιζαν να πάρουν τη νίκη στο συγκεκριμένο ματς.

Επίσης να αναφέρουμε ότι το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης μπήκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου από τον Γιουνές. Μάλιστα ο φορ του Άρη άνοιξε λογαριασμό για πρώτη φορά με την κιτρινόμαυρη φανέλα.

Τέλος, στο φιλικό στα Πηγάδια βρέθηκε και ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Μίκαελ Σκίμπε, προκειμένου να δει την ετοιμότητα των Ελλήνων παικτών.