20.7 C

Τα πέντε δοκάρια στο Παναιτωλικός – Λαμία (vids)

Χωρίς νικητή έληξε το ματς ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Λαμία (0-0) για τη 18η αγωνιστική της Super League, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν συνολικά πέντε δοκάρια (3 για τους γηπεδούχους και δύο για τους φιλοξενούμενους, αλλά να μην καταφέρνουν να βρουν δίχτυα.

Το πρώτο δοκάρι με τον Βέργο μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν βγήκε στο πρώτο δοκάρι μετά την εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα, έκανε το πλασέ στην κίνηση και έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

Το δεύτερο δοκάρι ανήκε στη Λαμία. Ξανά από στατική φάση στο 9′ ο Μπα τώρα είναι εκείνος που θα στείλει τη μπάλα στο δοκάρι του Κνετ, η οποία μάλιστα χτύπησε στην πλάτη του και πέρασε κόρνερ.

Στο 53′ ο Τζανετόπουλος έκανε την προβολή και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και ένα λεπτό ο Μάζουρεκ που σούταρε και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Το τελευταίο δοκάρι ανήκε στα «καναρίνια» με τον Ντίας να εκτελεί το κόρνερ, ο Αζάντι να πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.