13.2 C

Ουέσκα – Μπέτις 0-2: Οι Ανδαλουσιάνοι κράτησαν στον πάτο την ομάδα του Σιόβα

Η Μπέτις πέρασε – έστω και δύσκολα – από το «Αλκοράθ» επικρατώντας με 2-0 της Ουέσκα και η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς.

Οι Ανδαλουσιάνοι βρίσκονται στη 10η θέση πλέον με 23 βαθμούς και δειλά-δειλά κοιτάζουν προς την έβδομη θέση.

Το ματς είχε αρκετές τελικές κυρίως από την πλευρά των φιλοξενούμενων. Στο 78′ ο Έμερσον έβγαλε σέντρα από τα δεξιά και ο Μαντί με κεφαλιά νίκησε τον Άλβαρο για το 0-1. Οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά και στην κόντρα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φεκίρ έβγαλε στον Σανάμπρια με τον Παραγουανό να διαμορφώνει το τελικό 0-2.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 18ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 8/1

Θέλτα – Βιγιαρεάλ 0-4 (5′ Ζεράρ Μορένο, 14′ Μόι Γκόμεθ, 19′ Παρέχο, 31′ Νίνιο)

Σάββατο 9/1

Σεβίλλη – Ρεάλ Σοσιεδάδ 3-2 (4′, 7′, 46′ Εν Νεσιρί / 5′ αυτ. Ντιέγκο Κάρλος, 14′ Ισάκ)

Γρανάδα – Μπαρτσελόνα 0-4 (12′, 63′ Γκριεζμάν, 35′, 42′ Μέσι)

Οσασούνα – Ρεάλ 0-0