22.5 C

Championship: Το γκολ της σεζόν από τον Γουίλ Βολκς! (vid)

Με ένα σουτ πίσω από το κέντρο, ο Ουαλός μέσος της Κάρντιφ εξέθεσε τον Ισπανό τερματοφύλακα της Μπρέντφορντ, Νταβίντ Ραγιά

Ο Γουίλ Βολκς έκανε ό,τι μπορούσε στην εντός έδρας αναμέτρηση της Κάρντιφ με την Μπρέντφορντ, στην Boxing Day του Σαββάτου (26/12), σκοράροντας δύο γκολ, αλλά η ομάδα του δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 2-3.

Πάντως, ο Ουαλός μέσος της Κάρντιφ θα θυμάται για πάντα αυτό το ματς, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Championship, σκοράροντας ένα εντυπωσιακό γκολ με σουτ πίσω από το κέντρο του γηπέδου!

Ο Βολκς έπαιξε το ένα-δύο με τον Ρόμπερτ-Νέστα Γκλάτζελ, είδε τον τερματοφύλακα της Μπρέντφορντ, Νταβίντ Ραγιά, εκτός εστίας, και με δεξί σουτ «κρέμασε» τον αντίπαλό του, ανοίγοντας το σκορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.