32.2 C

Φούλαμ – Λίβερπουλ 1-1: Κόλλησαν στο Λονδίνο οι πρωταθλητές (vid)

Τότεναμ, Λίβερπουλ, Τσέλσι, Μάντσεστερ Σίτι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Όλες γκέλαραν στη 12η αγωνιστική της Premier League.

Οι Κόκκινοι που θα μπορούσαν να εκμεταλλευτούν το 1-1 της Τότεναμ με την Κρίσταλ Πάλας, δεν μπόρεσαν να νικήσουν τη Φούλαμ, η οποία ήταν πολύ καλύτερη και στην έδρα της θα μπορούσε να πάρει το τρίποντο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πολιόρκησαν τα αντίπαλα καρέ, όμως ο Άλισον κρατούσε σταθερά. Στο 19′ ζήτησαν πέναλτι στην ανατροπή του Καβαλέιρο από τον Φαμπίνιο, ωστόσο, παρότι είδε τη φάση στο VAR, αποφάσισε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Παρόλα αυτά, η Φούλαμ δεν άργησε να βρει το γκολ που δικαιούτο βάσει της απόδοσης της στο πρώτο μέρος. Ο Ριντ με διαγώνιο σουτ από τα δεξιά έπιασε στον ύπνο την άμυνα της Λίβερπουλ και έγραψε το 1-0.

Η Λίβερπουλ υπέφερε μέχρι να φτάσει στην ισοφάριση. Ο Σαλάχ κέρδισε πέναλτιθ και στο 79ο λεπτό ισοφάρισε στο τελικό 1-1.