15.7 C

Γκραν Κανάρια – Ρεάλ Μαδρίτης 65-90: Εύκολη νίκη για τη «Βασίλισσα»

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε πολύ εύκολα την Γκραν Κανάρια με 90-65, με τον Τρίσταν Βούκσεβιτς να κάνει το ντεμπούτο του και να σημειώνει τους πρώτους πόντους του ως επαγγελματίας.

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο ξεκίνησε κάπως νωθρά τον αγώνα, αλλά στη συνέχεια πήρε μία διαφορά, την οποία κράτησε για όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ρεάλ ανέβασε ακόμα περισσότερο την απόδοσή της και συνεπώς τη διαφορά, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στον 45-64.

Τελικά το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 65-90 και τον Βούκσεβιτς να σημειώνει τους πρώτους του πόντους στην καριέρα του, όντας μόλις 17 χρονών.

Πλέον η «Βασίλισσα» στρέφει την προσοχή της στον αγώνα με τη Χίμκι (14/10, αν διεξαχθεί) και σε εκείνον με την Αρμάνι Μιλάνο (16/10).

Τα δεκάλεπτα: 12-18, 34-44, 45-64, 65-90.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λάσο): Αλοθέν, Ντεκ 14 (1), Κάρολ 3 (1/6 τρίποντα), Λαπροβίτολα 13 (3/8τ ρίποντα), Βούκσεβιτς 2, Αμπάλντε 6, Καμπάσο 11 (3/4 τρίποντα, 8 ασίστ), Ρούντι 2, Γιουλ 10 (2), Τόμπκινς 12 (2), Γκαρούμπα 2 (10 ριμπάουντ), Ταβάρες 15 (5 ριμπάουντ).