Ο Απόλλων Σμύρνης και ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν θα αγωνιστούν στις πρώτες τους αγωνιστικές στο νέο πρωτάθλημα της Super League.
Οι δύο ομάδες ζήτησαν με αίτημά τους στη διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος, να μην αγωνιστούν στα πρώτα παιχνίδια της νέας σεζόν, καθώς βρίσκονται πίσω από άποψη προετοιμασίας.
Ο Απόλλων Σμύρνης είχε ζητήσει να μην αγωνιστεί στις πέντε πρώτες αγωνιστικές, αλλά η Λίγκα του έδωσε κενές τις τρεις πρώτες, με οκτώ ψήφους θετικές, έξι αρνητικές και ένα λευκό
Από την άλλη ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν θα αγωνιστεί στις δύο πρώτες αγωνιστικές, με 10 θετικές ψήφους από τη Super League.