14.9 C

Αμιάν – Παρί 4-4: Φοβερή ανατροπή και σοκ στο φινάλε για τους Παριζιάνους! (vid)

Ένα διόλου ήρεμο απόγευμα στην έδρα της Αμιάν είχε η Παρί. Οι Παριζιάνοι έπεσαν… θύμα του Ζοέλ Κακουτά, ο οποίος με ένα δικό του γκολ και δύο ασίστ μέσα στα πρώτα 40 λεπτά του ματς έφερε ψυχρολουσία για την ομάδα του Τόμας Τούχελ που έχανε με 3-0.

Ωστόσο, η επιστροφή της στο δεύτερο ημίχρονο, μάλλον έμοιαζε… δεδομένη λόγω της δυναμικής που έχουν οι Παριζιάνοι και συγκριτικά με τους εγχώριους αντιπάλους τους. Έτσι, απέσπασαν έστω και τον βαθμό, αν και θα μπορούσαν να πάρουν τρίποντο.

Ο Άντερ Ερέρα στο 45′ μείωσε σε 3-1, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο MVP, Κουασί. Ο 17χρονος εκκολαπτόμενος σταρ με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά (60′, 65′) έγραψε το 3-3, ενώ στο 74′ ο Ικάρντι έκανε την ολική ανατροπή για το 3-4. Όμως, οι φιλοξενούμενοι έχασαν τo τρίποντο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Γκιρασί διαμόρφωσε το τελικό 4-4.