Φίλοι, συμπαίκτες, αντίπαλοι, θαυμαστές, επέλεξαν να πουν το δικό τους αντίο στον Κόμπι Μπράιαντ με ένα συγκινητικό μήνυμα στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
Η αντίδραση του Γιάννη Αντετοκούνμπο ήταν διαφορετική: ο Greek Freak, που θαύμαζε τον θρύλο των Λέικερς, με τον οποίο έκανε προπονήσεις τα τελευταία καλοκαίρια, επέλεξε τη σιγή, απενεργοποιώντας μάλιστα τους λογαριασμούς του σε Twitter και Instagram.
Ο Αντετοκούνμπο είχε χαρακτηρίσει τον Μπράιαντ ως ένα από τα πρότυπά του, ενώ ο πρώην σταρ των Λέικερς μιλούσε μόνο με τα καλύτερα λόγια για το ταλέντο του.