18.9 C

Φιλική νίκη του Ολυμπιακού χωρίς Λάζαρο

Η πρώτη ομάδα των «ερυθρολεύκων» αντιμετώπισε σήμερα στο Ρέντη την Κ-19, ώστε ο Πέδρο Μαρτίνς να έχει άλλη μία άποψη, για τους παίκτες που δεν έχουν πολλά παιχνίδια στα πόδια τους.

Όπως ήταν φυσιολογικό, οι μεγάλοι πήραν την νίκη με σκορ 3-0. Το παιχνίδι διήρκησε 40 λέπτα.

Τα γκολ:

Ο Μπρούνο με πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ στο 4′.

Στο 8′ ο Μπενζιά έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0.

Το 3-0 έκανε ο Μπρούνο στο 4ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με έξοχο σουτ έξω από την περιοχή.

όσο για τις καλές φάσεις του αγώνα,  Στο 26′ ο Κατσαβάκης με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι, στο 38′ ο Ντότης σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά ο Καραργύρης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια, ενώ στο 39′ ο νεαρός γκολκίπερ έδιωξε δύσκολα ένα σουτ του Νικόλη.

Ολυμπιακός: Αλέν (41′ Καραργύρης), Τοροσίδης, Μπα, Παπαδόπουλος, Γκασπάρ, Ξενιτίδης, Μπενζιά, Λοβέρα, Μπρούνο, Ραντζέλοβιτς, Γκερέρο.

Ολυμπιακός Κ19: Τζολάκης (41′ Αλέν), Τσάβος, Μποσκουίδης, Ασλανίδης, Νικόλης, Νεοφυτίδης, Μπέλιτς, Μαρίνος, Τσέλιος, Κατσαβάκης, Βοΐλης.

Έπαιξαν επίσης οι: Πάστρας, Γεωργακόπουλος, Ντότης, Σαπουντζής, Σταμούλης, Αρσενίδης, Ντουμάνης.

Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος τελικά δεν έπαιξε.