22.4 C

Youth League: Ερυθρόλευκη κατάρρευση στο β’, ήττα με 6-0 από την Μπάγερν

Για ένα ημίχρονο άντεξε ο Ολυμπιακός στο Μόναχο κόντρα στην Μπάγερν για την 4η αγωνιστική του UEFA Youth League. Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη συνετρίβη με 6-0 πραγματοποιώντας ένα καταστροφικό δεύτερο ημίχρονο, όταν και έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μπέλιτς με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 47′.

Παράλληλα, έκανε και πέναλτι κι έδωσε την ευκαιρία στον Μέιερ να γράψει το 2-0. Στο 71′ ο Τζολάκης έκανε νέο πέναλτι και οι Βαυαροί έγραψαν το 3-0 με τον ίδιο παίκτη. Ο Γιόχανσον στο 77′ και στο 82′ πέτυχε δύο γκολ ενώ ο Τίλμαν που είχε σκοράρει το 1-0, διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Μπάγερν: Σνέλερ, Βάιντνερ, Ντανίλιουτς, Αρεϊ-Μπι, Κελ (82′ Μιχαίλεβιτς), Τίλμαν (82′ Χάλμπιχ), Στίλερ, Ράιν (46′ Γιόχανσον), Γκίντερ (62′ Κούνι), Μπουτ (46′ Μοσάντι), Μέιερ

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ντουμάνης, Μπέλιτς, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης (79′ Κατσαβάκης), Νεοφυτίδης, Νικόλης (46′ Κεραμίδας), Μποσκούδης, Φέκκας, Τσέλιος (65′ Αρσενίδης), Βοΐλης (79′ Μπουλάρι).