27.4 C

Μπάγερν – Ρεάλ Μαδρίτης 95-86: Τρίτη σερί ήττα για τη «Βασίλισσα»

Κρίση φαίνεται ότι περνάει και η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της, αυτήν τη φορά από την Μπάγερν Μονάχου με 95-86, στην πέμπτη αγωνιστική της Euroleague.

Το ξεκίνημα της αναμέτρησης βεήκε τη Ρεάλ και την Μπάγερν να δίνουν σκληρές μονομαχίες, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που… χαμογέλασαν, καθώς είχαν το προβάδισμα με 22-20.

Η συνέχεια βρήκε τους Βαυαρούς να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και με τον Γκρεγκ Μονρό να κάνει εξαιρετικό παιχνίδι (18 π) κατάφεραν να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με προβάδισμα τριών πόντων (41-38). Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς δεν έριξε τον ρυθμό και έβαλε πολύ δύσκολα στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε τους γηπεδούχους στο +10 (67-57) και μπαίνοντας στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης, έδειχναν ικανοί να πάρουν μία σπουδαία νίκη.

Εκεί, η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε τα ηνία και τελικά πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 95-86, βελτιώνοντας το ρεκόρ της σε 3-2.

Από την άλλη, οι παρουσίες των Ράντολφ (17 π) και Καμπάτσο (16 π) δεν ήταν αρκετές έτσι ώστε η Ρεάλ να φύγει με το «διπλό» από το Μόναχο. Έτσι, η «Βασίλισσα» υποχώρησε στο 2-3.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 41-38, 67-57, 95-86