18.7 C

«Χρυσός» ο Τριβυζάς

Εκπληκτική κούρσα στον τελικό των 200 μ. του βαλκανικού πρωταθλήματος της Βουλγαρίας πραγματοποίησε ο αθλητής του Ολυμπιακού κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο

Ένα δείγμα των τρομερών του ικανοτήτων παρουσίασε ο Παναγιώτης Τριβυζάς στο βαλκανικό πρωτάθλημα το οποίο διεξάγεται στη Στάρα Ζαγόρα.

Ο πρωταθλητής του Ολυμπιακού έκλεψε τις εντυπώσεις, αφού κατέκτησε δύο μετάλλια, ένα χρυσό και ένα ασημένιο!

Πιο αναλυτικά, ο ταχύτατος σπρίντερ πραγματοποίησε εξαιρετική κούρσα στον τελικό των 200μ. Ανδρών και τερμάτισε στην πρώτη θέση με χρόνο 20.87!
Μάλιστα, περίπου μισή ώρα πριν από τον τελικό, αναδείχθηκε πρώτος στον προκριματικό με επίδοση 21.25.

Όσον αφορά το ασημένιο μετάλλιο, το κέρδισε στον τελικό των 4Χ100μ. Ανδρών, μαζί με τους Στεργιόπουλο, Δουβαλίδη και Νυφαντόπουλο.