18.2 C

Σα Πίντο και Χασάν νίκησαν τη Μορεϊρένσε (vid)

Με θετικό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πορτογαλικό πρωτάθλημα η Μπράγκα του Ρικάρντο Σα Πίντο. Ο άλλοτε τεχνικός του Ατρομήτου οδήγησε τους παίκτες του στην επικράτηση επί της Μορεϊρένσε με 3-1 εντός έδρας σ’ έναν αγώνα, όπου ο έμπειρος προπονητής δεν ήταν ο μόνος που κινούσε το ελληνικό ενδιαφέρον, μιας και παρών και μάλιστα πρωταγωνιστής ήταν και ο Χασάν.

Ο τέως παίκτης του Ολυμπιακού σκόραρε για το 2-0 στο 64′, ακολουθώντας το παράδειγμα του Φανσέρτζιο, ο οποίος στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε λογαριασμό για την ομάδα του την εφετινή σεζόν. Στο 77′ ο Εντουάρντο ήταν εκείνος που σφράγισε τη νίκη, ενώ δώδεκα λεπτά αργότερα η φιλοξενούμενοι μπόρεσαν μονάχα να μειώσουν με τον Νενέ.