18.3 C

ΟΦΗ: Ηττήθηκε σε φιλική αναμέτρηση από την Έουπεν

Την ήττα γνώρισε ο ΌΦΗ από την Έπουεν σε φιλικό αγώνα

Η ήττα ακολούθησε μετά την εντυπωσιακή νίκη των Κρητών απέναντι στην Άντερλεχτ. Αυτή τη φορά ο ΟΦΗ ηττήθηκε από την Έουπεν στο Βέλγιο.

Ο αγώνας έληξε 3-1, με τον ΟΦΗ ωστόσο να αφήνει άκρως θετικές εντυπώσεις.  Η Έουπεν βέβαια ήταν πολύ καλύτερη και άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με την ομάδα από τη Κρήτη να χάνει πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει.

Ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 37′ από κόρνερ με τους Βέλγους να σκοράρουν ξανά στο 44′. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές που έκανε η ομάδα του Ηρακλείου την οδήγησε στο να χάσει τη συνοχή της και στο να δεχτεί άλλο ένα γκολ.

Την Κυριακή ακολουθεί το επόμενο φιλικό του ΟΦΗ κόντρα στην Οστάνδη λίγο πριν το σημαντικότερο αγώνα προετοιμασίας με τον Άγιαξ.