Ο Άρης σκέφτεται πάλι να εντάξει στο δυναμικό του τον Γιάννη Φετφατζίδη ο οποίος φόρεσε την φανέλα των «κιτρινόμαυρων» στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος, έχοντας 10 συμμετοχές, ένα τέρμα, και μια ασίστ.
Ο Σάββας Παντελίδης βλέπει με καλό μάτι την επιστροφή του Έλληνα εξτρέμ στην ομάδα, καθώς θα τον έχει από την αρχή της προετοιμασίας, και δεν αποκλείεται να υπάρχουν εξελίξεις από την αρχή της επόμενης εβδομάδας.
Ενδιαφέρον έχει δείξει και ο Παναθηναϊκός, αλλά και ο Αστέρας Τρίπολης.