19.9 C

Περίπατο η Βαλένθια στον ισπανικό εμφύλιο

Η Βαλένθια καθάρισε από νωρίς την υπόθεση πρόκριση στην Ισπανία, κερδίζοντας με άνεση ξανά την Βιγιαρεάλ με 2-0

Η Βαλένθια μετέτρεψε σε παράσταση για έναν ρόλο τον ισπανικό εμφύλιο στα προημιτελικά του Europa League και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 5-1.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν από νωρίς την πρόκριση, με τον Λάτο να βάζει μπροστά τις νυχτερίδες με ωραίο τελείωμα μόλις στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης μέσα σε έξαλλα πανηγύρια από την κερκίδα.

Τα τέρματα της Βαλένθια διπλασίασε στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου ο Παρέχο, κλειδώνοντας ουσιαστικά την πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Νέτο, Βας, Ρονκάγλια, Ντιακαμπί, Λάτο, Τόρες, Σολέρ, Παρέχο, Γκέντες, Γκαμεϊρό, Μίνα

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Φερνάντεθ, Ρατίου, Μόρι, Ρουίθ, Χάουμε, Μορλάνες, Τριγκέρος, Κάσερες, Αλφόνσο, Ράμπα, Μορένο