17.8 C

Ο Κόρμπος έστειλε τον Λεβαδειακό στη Football League

O Πανιώνιος πήρε μια σημαντική νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό (1-2), ο οποίος αποχαιρέτισε και μαθηματικά την μεγάλη κατηγορία

Ο Λεβαδειακός ηττήθηκε στην έδρα του από τον Πανιώνιο και ουσιαστικά πλέον σχεδιάζει το μέλλον του στην Football League, με τους Κόρμπο-Τσιλούλη να είναι οι σκόρερ των κυανέρυθρων.

Ο Λεβαδειακός με την έναρξη της αναμέτρησης κατάφερε να προηγηθεί με τον Μαρκόφσκι, ο οποίος έκανε το 1-0 και έδωσε ελπίδες στους γηπεδούχους. Όμως, οι φιλοξενούμενοι ήταν αποφασισμένοι για το τρίποντο και έκαναν το πρώτο βήμα με τον Τσιλούλη στο 28ο λεπτό.

Ο Παναγιώτης Κόρμπος ολοκλήρωσε την ανατροπή στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Λεβαδειακό να αποχαιρετά τα σαλόνια της Super League.

Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Νίκας, Ανγκουά, Καραχάλιος, Στανόγεβιτς, Τσαμπούρης, Σαβαντογκό, Λιγάκας, Μητρόπουλος, Αντιλέχου, Μαρκόβσκι
Πανιώνιος: Μάλερμπ, Μασούρας, Σαραμαντάς, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Μανιάτης, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Άλι, Τσιλούλης, Μπουμάλ