17.4 C

Ισοπαλία πριν τη μάχη στο Κύπελλο

Ο Λούκας Μπογέ έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας για την ΑΕΚ κόντρα στη Λαμία (2-2), σε μια πρόβα Κυπέλλου με αρκετά γκολ

Η Λαμία συνεχίζει να βρίσκεται σε καλό φεγγάρι στη Super League και προηγήθηκε κόντρα στην ΑΕΚ με 2-1, με τον Μπογέ να δίνει στην Ένωση το «Χ».

Η Ένωση ευτύχησε να προηγηθεί από πολύ νωρίς στο παιχνίδι, με την εξαιρετική συνεργασία Μπακασέτα-Μάνταλου και τον αρχηγό της ΑΕΚ να νικά εύκολα τον Μελίσσα για το 0-1.

Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικά αμφίρροπο, με τη Λαμία να έχει τις ευκαιρίες της και να κάνει ακόμα και δοκάρι με τον Μπαράλες, ο οποίος ευστόχησε σε πέναλτι στο 34ο λεπτό για να ισοφαρίσει.

Ο επιθετικός της Λαμίας έκανε την απόλυτη ανατροπή στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, με διαγώνιο σουτ στη περιοχή της ΑΕΚ, νικώντας τον Μπάρκα για το 2-1.

Στο τέλος, ο Μπογέ έγραψε το τελικό 2-2, μετά την κεφαλιά του Έκι Πόνσε μέσα στη καρδιά της περιοχής της Λαμίας.

ΛΑΜΙΑ (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Καρυπίδης, Σκαρντοβέλι, Μπεχαράνο (73′ Μπλάζιτς), Δημούτσος, Μπερτόγλιο (81′ Τόμας), Ασούμπρε, Καραμάνος, Μπαράλες (78΄Ρόμανιτς)

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Σβάρνας, Χουλτ, Κρίστιτσιτς (86΄Κρίστισιτς), Σιμόες, Μάνταλος, Μπακασέτας, Κλωναρίδης (31′ Αλμπάνης), Πόνσε.