22.2 C

Ο Λιμπόμπ «σκότωσε» τη Λιόν

Η Ναντ κατάφερε να πάρει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο κόντρα στη Λιόν (2-1), μένοντας έξω από τις θέσεις του υποβιβασμού

Σε ένα παιχνίδι δίχως πολλές ευκαιρίες, η Ναντ κατάφερε να νικήσει τη Λιόν στο τέλος και να πάρει μια σημαντική βαθμολογική ανάσα για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 11′ ο Καλιφά Κουλιμπαλί με ωραίο σουτ, ενώ λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Τεριέ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ναντ με τον Άντονι Λαμπόμπ έγραψε το 2-1 στο 83ο λεπτό, μέσα σε έξαλλα πανηγύρια από την εξέδρα.

Ναντ: Ταταρουσάνου, Φάμπιο, Μπασίλα, Κάρλος, Τραορέ, Ρονγκιέρ, Τουρέ, Μουτουσάμι, Βάρις, Κουλιμπαλί, Λαμπόμπ

Λιόν: Λόπες, Ντουμπουά, Τέτε, Ντεναγιέ, Μάρσαλ, Τουσάρτ, Ντομπελέ, Αουάρ, Τεριέ, Ντεμπελέ, Κορνέτ