Ο Άρης αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Παναιτωλικό, αλλά δεν θα είναι μόνος του. Ο κόσμος της ομάδας της Θεσσαλονίκης αναμένεται να δώσει δυναμικό παρών, καθώς οι γηπεδούχοι αποφάσισαν να τους δώσουν εισιτήρια.
Στη σύσκεψη για τα μέτρα ασφαλείας ο Άρης έκανε αίτημα για να πάρει εισιτήρια και η ομάδα του Αγρινίου το έκανε δεκτό. Ο κόσμος των κίτρινων θα πάρει τη θύρα των φιλοξενουμένων και αναμένεται να τη γεμίσει.