17.6 C

Με απίθανη ανατροπή στον τελικό η Γουότφορντ του Χολέμπας (vid)

Η Γουότφορντ του Χοσέ Χολέμπας έκανε ανατροπή στην παράταση κόντρα στη Γουλβς (3-2) και προκρίθηκε στον τελικό του FA Cup

Μετά από 34 ολόκληρα χρόνια η Γουότφορντ του Χάβι Γκράθια και του Χοσέ Χολέμπας προκρίθηκε στον τελικό του FA Cup, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τη Μάντσεστερ Σίτι του Πεπ Γκουαρδιόλα.

Αν και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από την εκπληκτική φετινή Γουλβς, η οποία άνοιξε το σκορ με τον Ντόχερτι στο 36′ και διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ραούλ Χιμένες στο 62′, ανέβασε ρυθμό και με δράστη τον Ντεουλοφέου έφτασε σε εκπληκτική ανατροπή!

Ο Ισπανός πέρασε ως αλλαγή στο ματς και άλλαξε την ψυχολογία για την ομάδα του, αφού με διαγώνιο σουτ στο 79ο λεπτό μείωσε σε 1-2, ενώ στο 92ο λεπτό κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ντίνι για το 2-2.

Στην παράταση ο Ντεουλοφέου (104′) έκανε το 3-2 και οι οπαδοί της Γουότφορντ ξέσπασαν σε τρομερούς πανηγυρισμούς.