16.4 C

Ανατροπή με Κεν για την πρωταθλήτρια

Η Γιουβέντους κατάφερε να κάνει μια μεγάλη ανατροπή κόντρα στη Μίλαν (2-1), με τους Ντιμπάλα και Κεν να σκοράρουν στο δεύτερο ημίχρονο

Φοβερό παιχνίδι μεταξύ των Γιουβέντους και Μίλαν για την 31η αγωνιστική της Serie A, με τους γηπεδούχους να φέρνουν τούμπα το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και να παίρνουν το τρίποντο.

Το σκορ άνοιξε για τη Μίλαν ο συνήθης ύποπτος, Πιόντεκ μετά από ασίστ του Μπακαγιόκο, φτάνοντας τα 21 γκολ στο φετινό ιταλικό πρωτάθλημα.

Στο 64′ ο Πάουλο Ντιμπάλα ξέρδισε το πέναλτι από τον Μουσάτσιο, με τον Αργεντίνο να αναλαμβάνει την εκτέλεση ισοφαρίζοντας το σκορ για τη Γιουβέντους.

Λίγα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′, ο Πιάνιτς έκανε μια τρομερή μπαλιά στον φορμαρισμένο Κεν, με τον 19χρονο να κάνει ένα ωραίο πλασέ, νικώντας τον Στσέζνι για το 2-1.

Γιουβέντους: Στζέζνι, Μπονούτσι, Άλεξ Σάντρο, Ντε Σίλιο, Ρουγκάνι, Σπινατσόλα, Τζαν, Μπεντανκούρ, Μάντζουκιτς, Ντιμπάλα, Μπερναρντέρσκι.

Μίλαν: Ρέινα, Μουσάτσιο, Ροντρίγκες, Ρομανιόλι, Καλάμπρια, Τσαλχάνογλου, Μπακαγιόκο, Κεσιέ, Μπορίνι, Σούσο, Πιάτεκ.