27.5 C

«Άβολη» ισοπαλία στο ντεμπούτο Χέμεθ (vid)

Αν και πραγματοποίησε αρκετά καλή εμφάνιση, η Ράγιο Βαγιεκάνο έμεινε στην ισοπαλία στο «Βαγέκας» κόντρα στην Μπέτις (1-1)

Γλυκόπικρο ήταν το ντεμπούτο του Πάκο Χέμεθ στον πάγκο της Ράγιο Βαγιεκάνο. Η ομάδα της Μαδρίτης αν και πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, έμεινε στο 1-1 με την Μπέτις στο «Βαγιέκας» και παρέμεινε εντός της επικίνδυνης ζώνης.

Οι γηπεδούχοι βραχυκύκλωσαν εντελώς την Μπέτις και δεν την άφησαν να έχει καλή κυκλοφορία μπάλας και βρήκε το προβάδισμα στο 34ο λεπτό με το γκολ του πρώτου σκόρερ της, Ραούλ Ντε Τομάς.

Ωστόσο, η Μπέτις έκανε την… αντεπίθεσή της στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε με τον Τέγιο στο 84ο λεπτό. Ο Ισπανός έκανε καλό σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Τίτο και αιφνιδίασε τον Ντιμιτριέφσκι, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-1.