19.3 C

Ήττα και αποκλεισμός για Σβιντέρσκι

Ο Κάρολ Σβιντέρσκι δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα της Εθνικής Νέων της Πολωνίας από τη Σερβία (0-2)

Η Εθνική Νέων της Πολωνίας δεν τα κατάφερε κόντρα στη Σερβία και αποκλείστηκε από τη συνέχεια. Ο παίκτης του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σβιντέρσκι, αγωνίστηκε στα τελευταία τριάντα λεπτά του ματς, αλλά δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα με 2-0 για την ομάδα του.

Οι Σέρβοι βρήκαν δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο του ματς και πήραν τη μεγάλη νίκη. Στο 70′ ο Μάσοβιτς έκανε την αρχή, ενώ στο 86′ Ραντζέλοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τη Σερβία.

Ο Σβιντέρσκι ήταν ιδιαίτερα δραστήριος στο ματς, αλλά δεν μπόρεσε να ανατρέψει την κατάσταση. Πλέον, ο παίκτης του ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με την Εθνική Πολωνίας και θα επιστρέψει στη Θεσσαλονίκη, για να ενσωματωθεί στις προπονήσεις του Δικεφάλου του Βορρά.