21.7 C

Νίκη με «ήρωα» Πιόντεκ για Μίλαν (vid)

Ο Πιόντεκ δεν σταματάει να βρίσκει δίχτυα και με ακόμη ένα τέρμα οδήγησε τη Μίλαν στη νίκη κόντρα στην Κίεβο με 2-1

Η Μίλαν πανηγύρισε ακόμη μία νίκη, καθώς επικράτησε της Κιέβο με 2-1 και παρέμεινε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του ιταλικού πρωταθλήματος. Πρωταγωνιστής ο Πιόντεκ, ο οποίος σκόραρε ξανά και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Οι Μιλανέζοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με ένα απίθανο γκολ του Μπίγλια. Ο Αργεντινός εκτέλεσε άψογα το φάουλ και η μπάλα κατέληξε στο γάμα, με τον τερματοφύλακα να μένει πραγματικά άγαλμα.

Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε για πολύ, καθώς δέκα λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση με τον Χιτεμάι (1-1). Η ομάδα του Γκατούζο, που είχε αποβληθεί από τον αγώνα, δυσκολευόταν να βρει δεύτερο γκολ, αλλά τη λύση έδωσε γι ακόμη μία φορά ο Κριστόφ Πιόντεκ.

Ο επιθετικός της Μίλαν στο 57’΄νίκησε τον Σορεντίνο και χάρισε μία σημαντική νίκη στη Μίλαν.