22.4 C

Νέα ήττα για τον Ολυμπιακό

Κατέρρευσε ο Ολυμπιακός στην τελευταία περίοδο και γνώρισε την ήττα από την Χάται με 76-80

Οι «ερυθρόλευκες» βρίσκονταν μπροστά στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, αλλά στο τέλος δεν άντεξαν και γνώρισαν ακόμα μια ήττα στην Euroleague (76-80).

Η ομάδα του Γιώργου Παντελάκη δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα και υποχρεώθηκε στην 10η ήττα της σε 11 αγώνες. Πλέον, ο Ολυμπιακός τίθεται και μαθηματικά εκτός Ευρώπης, καθώς κυνηγούσε το +17 απέναντι στη Χάται.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στα πρώτα είκοσι λεπτά, με τον Ολυμπιακό να έχει πρόβλημα στην αμυντική λειτουργία, με πρωταγωνίστρια την Λικέντρα Τζόνσον με 8 πόντους και ένα λιγότερο ριμπάουντ.

Μετά το 39-39 του ημιχρόνου, ακολούθησε ένα ξέσπασμα του Ολυμπιακού που βρισκόταν ένα λεπτό πριν το τέλος της τρίτης περιόδου στο +14 (62-48).

Στην τελευταία περίοδο, οι Τουρκάλες έκαναν ένα επιμέρους 14-27 και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα Δεκάλεπτα: 23-21, 39-38, 62-53, 76-80