24.3 C

Ζαπάτα «on fire» (vid)

Η Αταλάντα διέλυσε με το ευρύ 5-0 την Φροζινόε, με το Ζαπάτα να πετυχαίνει τέσσερα γκολ

Εύκολο απόγευμα είχε η Αταλάντα κόντρα στην Φροζινόε την οποία και «φιλοδώρησε» με πέντε γκολ.

To «πάρτι» των γηπεδούχων ξεκίνησε στο 11ο λεπτό με τον Τζιανλούκα Μαντσίνι με κεφαλιά να ανοίγει το σκορ .

Το 2-0 ήρθε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο στο 44′ από τον μεγάλο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, Ντουβάν Ζαπάτα.

Στο 47′ ήρθε το 3-0 για τους γηπεδούχους με τον Ζαπάτα να σουτάρει δυνατά με το αριστερό από ευνοϊκή θέση και να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

17 αγωνιστικά λεπτά αργότερα ο Κολομβιανός φορ της Αταλάντα πέτυχε χατ-τρικ , πραγματοποιώντας το 4-0 με εκπληκτικό μονοκόματο σουτ.

Στο 75′ έκλεισε ο «χορός» των γκολ , με τον Ζαπάτα να γράφει το τελικό 5-0 στο παιχνίδι..