21.4 C

Ο Γουότερς «τιμώρησε» τον ΠΑΟΚ

Ανταγωνιστικός για τριάντα λεπτά ο ΠΑΟΚ, όμως στο τέλος δεν άντεξε και ηττήθηκε με 79-70 από τη Ναντέρ

Ο ΠΑΟΚ «πλήρωσε» την κάκιστη εικόνα στην τελευταία περίοδο και δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην Γαλλία, με την Ναντέρ να επικρατεί με 79-70.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου ήταν άκρως ανταγωνιστική για τρία δεκάλεπτα, αλλά στο τέλος έκανε λάθη και βιαστικές επιλογές στην επίθεση, ενώ η Ναντέρ με τον γνώριμό μας Γουότερς και τον Σένγκλιν πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Ο ΠΑΟΚ στο ημίχρονο ήταν μόλις στο -2, με καλή κυκλοφορία της μπάλας και καλά ποσοστά στα σουτ. Το παιχνίδι κρίθηκε στις βολές, με τους γηπεδούχους να έχουν 19/22 και τον ΠΑΟΚ μόλις 5/11.

Στην τελευταία περίοδο, η Ναντέρ με επιμέρους 17-10 και με 10 παραπάνω ριμπάουντ έκαμψαν την αντίσταση των φιλοξενούμενων και πήραν ένα σημαντικό αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 25-25, 43-41, 62-60, 79-70

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Αθηναίου 10 (2), Χρυσικόπουλος 12 (1), Γκάρετ 10, Χάτσερ 12 (3), Ζάρας, Γκος 7 (1), Τζόουνς 6, Κόνιαρης 4 (1), Μαργαρίτης 4, Σχίζας, Τέπιτς 5 (1).
23:15
ΝΑΝΤΕΡ (Ντοναντιέ): Κονατέ 9 (1) τρίποντο, 9 ριμπάουντ), Πάλσον 5, Σένγκλιν 19 (3), Τρέντγουελ 8 (6 ριμπαουντ), Γουότερς 15, Καρνέ, Γκαμπλ 5 (5 ριμπάουντ), Ινβερνίτσι 8 (2), Γιουσκεβίτσιους 10 (2), Πανσά.