21.9 C

Παρέλαση και στο Μαυροβούνιο η Φενέρ

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε εκτός έδρας την Μπουντούτσνοστ (89-65) και πανηγύρισε την 13η νίκη της στην Ευρωλίγκα

Στον δρόμο τον επιτυχιών συνεχίζει να βαδίζει η Φενέρμπαχτσε, η οποία πέτυχε την 13η νίκη της στην Ευρωλίγκα, επικρατώντας στο Μαυροβούνιο της Μπουντούτσνοστ με 89-65, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της διοργάνωσης.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν το μοναδικό σημείο στο παιχνίδι στο οποίο υπερτερούσαν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι με επιμέρους σκορ 20-14, επέστρεψαν στο παιχνίδι και ισοφάρισαν στο τέλος του πρώτου μέρους (40-40). Ωστόσο, οι παίκτες του Ομπράντοβιτς στο δεύτερο ημίχρονο πάτησαν ξανά το πόδι στο γκάζι και έφτασαν σε μια άνετη επικράτηση που τους διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Βέσελι και Λοβέρν πρωταγωνίστησαν για τους νικητές σημειώνοντας 19 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ ο Κώστας Σλούκας ολοκλήρωσε τον αγώνα με 11 πόντους, μια ασίστ κι ένα ριμπάουντ.