18.8 C

Πέταγε «φωτιές» ο Ατρόμητος και στη Ριζούπολη!

Ο Ατρόμητος διέλυσε με 8-0 τη Θύελλα Καμαρίου και προκρίθηκε πανηγυρικά στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος

Ο Ατρόμητος ήθελε απλή νίκη απέναντι στη Θύελλα Καμαρίου για να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, ωστόσο οι παίκτες του Νταμίρ Κάναντι δεν αρκέστηκαν απλά στους τρεις βαθμούς, αλλά πρόσφεραν γκολ και θέαμα σε όσους βρέθηκαν στο γήπεδο της Ριζούπολης!

Οι Περιστεριώτες προκρίθηκαν στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος με το εμφατικό 8-0! Τον χορό των γκολ άνοιξε στο 9′ ο Βασιλακάκης, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ούμπιδες έκανε το 2-0 και στο 15′ ο Καρασαλίδης έκανε το 3-0. Στο 28′ ο Μούγιακιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και ο Σάκιτς στο 43′ έκανε το 5-0 σκορ που ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Νταμίρ Κάναντι συνέχισαν το βιολί τους στο σκοράρισμα! Στο 65′ ο Μούγιακιτς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 6-0, στο 74′ ο Κωτσόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 7-0 και στο 80′ ο Ενσικουλού ολοκλήρωσε τη θριαμβευτική νίκη – πρόκριση του Ατρόμητου.