21.7 C

Εισιτήριο για το Final 4 στο 91′ οι «οράνιε»!

Το τελευταίο εισιτήριο για το final του Nations League πήρε με ανατροπή η Ολλανδία (2-2) κόντρα στην απογοητευτική στο Nations League, Γερμανία

Η ομάδα του Ρόναλντ Κούμαν ήθελε νίκη ή ισοπαλία για να βρεθεί στο Final-4 του Nations League και τα κατάφερε κόντρα στην υποβιβασμένη και αδιάφορη η Γερμανία.

Οι Γερμανοί μπήκαν φορτσάτοι με δύο γκολ στα πρώτα 12 λεπτά. Αρχικά, ο Βέρνερ άνοιξε το σκορ στο 9’ για τα «πάντσερ» ενώ στο 12’ ο Σανέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Λεβ.

Οι Ολλανδοί αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο και προσπάθησαν να διεκδικήσουν κάτι από το ματς, χωρίς να βρίσκουν χώρους στην αντίπαλη άμυνα. Στο 85′ ο Πρόμες μείωσε σε 2-1, αναπτερώνοντας τις ελπίδες τους για πρόκριση και ο Φαν Ντάικ στο 91′ με σουτ εντός περιοχής ολοκλήρωσε την ανατροπή και έστειλε τους «οράνιε» στο Final-4 του Nations League.