23.2 C

Μπεργκ: «Ο διαιτητής μου είπε ότι θα μας δώσει πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο»!

Απίστευτη δήλωση του Μάρκους Μπεργκ, σύμφωνα με την οποία ο διαιτητής Κόβατς του είπε ότι θα δώσει δύο πέναλτι στη Σουηδία στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Μάρκους Μπεργκ σε δηλώσεις που έκανε σε Μέσο της Σουηδίας υποστήριξε ότι ο διαιτητής του αγώνα με την Τουρκία Ιτσβάν Κόβατς όταν του έκανε παράπονα με τη λήξη του ημιχρόνου για ένα πέναλτι που του έγινε, αυτός του απάντησε ότι στο δεύτερο θα του δώσει δύο αν υπάρξει παράβαση. Τελικά ο Μπεργκ κέρδισε πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο χάρη στο οποίο κέρδισε την Τουρκία.

Συγκεκριμένα ο Σουηδός επιθετικός είπε μετά το 1-0 της Σουηδίας επί της Τουρκίας:

«Ο διαιτητής μου είπε ότι αν ήταν πέναλτι, τότε θα μας δώσει δύο στο δεύτερο μέρος. Τελικά, πήραμε ένα και κερδίσαμε, οπότε ήταν καλό. Δεν ξέρω αν η κουβέντα μας βοήθησε γιατί θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει δύο πέναλτι».