18.7 C

Ήττα – αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ

Δεύτερη ήττα από τη Φρανκφούρτη, αυτή τη φορά στη Γερμανία με 3-1 σετ γνώρισε ο ΠΑΟΚ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Τσάμπιονς Λιγκ

Μετά την ήττα του πρώτου αγώνα στην Πυλαία, ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε και στη Γερμανία από τη Φρανκφούρτη με 3-1 σετ για τον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ και γνώρισε τον αποκλεισμό από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Μετά το 0-3 του πρώτου αγώνα στη Θεσσαλονίκη, η ελληνική ομάδα ήθελε νίκη μόνο με το ίδιο σκορ ή με 3-1 για να πάει τον αγώνα σε «χρυσό» σετ, αλλά χωρίς να πραγματοποιήσει καλή εμφάνιση στη Γερμανία μοιραία γνώρισε την ήττα και συγχρόνως τον αποκλεισμό από την κορυφαία ευρωπαϊκή διοργάνωση του βόλεϊ.

Ο «Δικέφαλος» του Βορρά έχασε το πρώτο σετ με 25-17, ενώ με ακριβώς ίδιο σκορ έχασε και το δεύτερο. Στο τρίτο σετ οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να χαμογελάσουν κερδίζοντάς το με 25-21, αλλά έχασαν και το τέταρτο σετ με 27-25.

Πλέον, το ευρωπαϊκό ταξίδι του ΠΑΟΚ θα συνεχιστεί στο CEV Cup όπου θα αντιμετωπίσει την πολωνική Όλστιν.