17.7 C

«Σφαλιάρα» της Μορεϊρένσε στην Μπενφίκα μέσα στο Ντα Λουζ! (vid)

Ήττα-σοκ γνώρισε από τη Μορεϊρένσε η Μπενφίκα εντός έδρας (1-3) αυξάνοντας την πίεση στον Ρούι Βιτόρια

Απίστευτη γκέλα για την Μπενφίκα εντός έδρας από την Μορεϊρένσε με 3-1. Οι «Αετοί» με τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο να αγωνίζεται βασικός δεν κατάφεραν να πάρουν τα ηνία σε κανένα σημείο της αναμέτρησης και έτσι έμειναν στην τρίτη θέση της Liga NOS.

Μολονότι στο δεύτερο λεπτό ο Ζόνας άνοιξε το σκορ, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν άμεσα στο 5′ με τον Τσικουίνιο ενώ πήραν προβάδισμα με ανατροπή στο 16′ με τον Πέδρο Νούνο. Πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, έγινε και το 1-3 με τέρμα του Ν’Νταγιέ.

Η Μπενφίκα πίεσε αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο, ενώ από το 76′ έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Ζαρντέλ.