19.9 C

Θέλει… σεντόνι και το φωνάζει! (vid)

H Αταλάντα έκανε μεγάλη ανατροπή απέναντι στη Λάτσιο στη Ρώμη (1-3) και δείχνει να σφραγίζει την τέταρτη θέση που οδηγεί στο Champions League

Ασταμάτητη μοιάζει η φετινή Αταλάντα που πέρασε και από το «Ολίμπικο» δείχνοντας τα… δόντια της στη Λάτσιο, η οποία με τη σειρά της γνώρισε την ήττα με 1-3 κι έχασε τις ελπίδες της για την τέταρτη θέση.

Οι γηπεδούχοι ναι μεν προηγήθηκαν με το γκολ του Παρόλο στο 3ο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έδειξαν το κλασικό φετινό τους μέταλλο και ισοφάρισαν με τον Σαπάτα στο 22ο λεπτό. Τελικά έφτασαν στην ανατροπή, με τον Καστάνιε στο 58ο λεπτό να φέρνει τούμπα το παιχνίδι και με αυτογκόλ του Γουάλας διαμορφώθηκε το τελικό 1-3 που εδραίωσε την Αταλάντα στην τέταρτη θέση και στο +4 από τη Ρόμα που έχει παιχνίδι λιγότερο.