Μπόχουμ – Μπάγερν 0-5: Ξέσπασε στην ουραγό με πέντε διαφορετικούς σκόρερ

Η Μπάγερν ξέσπασε πάνω στην Μπόχουμ για τη βαριά ήττα μεσοβδόμαδα από την Μπαρτσελόνα στη League Phase του Champions League και επικράτησε με 0-5.

Οι Βαυαροί δεν είχαν κανένα πρόβλημα κόντρα στην ουραγό και τη… σκόρπισαν με πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Κάπως έτσι έφτασαν τους 20 βαθμούς και συνεχίζουν στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την τρομερή Λειψία.

Ο Ολίσε άνοιξε το σκορ στο 16′ και δέκα λεπτά αργότερα σκόραρε ο Μουσιάλα, ο οποίος επέστρεψε με γκολ από τον τραυματισμό του.

Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν Κέιν, Σανέ και Κομάν διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 25/10

Μάιντς – Γκλάντμπαχ 1-1 (55′ αυτ. Λάινερ / 57′ Κλάιντιστ)

Σάββατο 26/10

Άουγκσμπουργκ – Ντόρτμουντ 2-1 (25′, 50′ Κλοντ-Μόρις / 4′ Μάλεν)

Λειψία – Φράιμπουργκ 3-1 (47′ Όρμπαν, 58′ Χεερτράουντα, 79′ Οπέντα / 15′ Ντόαν)

Ζανκτ Πάουλι – Βόλφσμπουργκ 0-0

Στουτγκάρδη – Χόλσταϊν Κίελ 2-1 (19′ Ουντάβ, 61′ Τουρέ / 84′ Γκίγκοβιτς)

Βέρντερ – Λεβερκούζεν 2-2 (74′ Ντουκς, 90′ Σμιντ / 30′ Μπονιφέις, 77′ αυτ. Άγκου)

Κυριακή 27/10

Μπόχουμ – Μπάγερν 0-5 (16′ Ολίσε, 26′ Μουσιάλα, 57′ Κέιν, 65′ Σανέ, 71′ Κομάν)

Ουνιόν – Άιντραχτ (18:30)

Χάιντενχαϊμ – Χόφενχαϊμ (20:30)

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 71-78: Τρίποντη εκτέλεση στο ΣΕΦ και πράσινο προβάδισμα για το πλεονέκτημα (hls)

Μπράουν και Ναν έβαλαν 10 τρίποντα στο ΣΕΦ και ο Παναθηναϊκός πήρε την πρώτη μάχη με τον Ολυμπιακό στη φετινή GBL, με τους Ερυθρόλευκους να εμφανίζονται ξανά προβληματικοί στην άμυνα σε μια δύσκολη περίοδο που αναζητούν ρόλους και αυτοπεποίθηση

ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Η ομάδα έχει προπονητή, δεν υπάρχει θέμα αντικατάστασης του»

Τα σενάρια που ήθελαν τον Ντιέγκο Αλόνσο να απομακρύνεται...

Άρσεναλ – Λίβερπουλ 2-2: Ο Σαλάχ έσωσε βαθμό, η Μάντσεστερ Σίτι μόνη στην κορυφή

Η Λίβερπουλ αποδείχθηκε πολύ σκληρή για να ηττηθεί στο...

Παναθηναϊκός: Αντίστροφη μέτρηση για Ντιέγκο Αλόνσο που άκουσε έντονες αποδοκιμασίες στο ΟΑΚΑ

Ώρες στον πάγκο του Παναθηναϊκού φαίνεται πως μετρά ο...

Παναθηναϊκός – Άρης 1-1: Ο τρομερός Μορόν τιμώρησε τους Πράσινους και καταδίκασε τον Αλόνσο (vid)

Με ένα ακόμη γκολ μεγάλης κλάσης ο πρώτος σκόρερ της Super League τιμώρησε τους αδιάβαστους Πράσινους και ουσιαστικά άνοιξε την πόρτα της εξόδου στον Ντιέγκο Αλόνσο που τα... άκουσε για τα καλά από τον κόσμο στο ΟΑΚΑ

Ουνικάχα – Μπαρτσελόνα 103-96: Ήττα πριν τις μάχες με Εφές και Ολυμπιακό

Τη δεύτερη σερί ήττα γνώρισε στο ισπανικό πρωτάθλημα η...