Βίρτους – Ζαλγκίρις 68-71: Οι Λιθουανοί έπαιξαν με τη φωτιά αλλά δεν κάηκαν

H Ζαλγκίρις έπαιξε με τη φωτιά πετώντας στα σκουπίδια το μεγάλο προβάδισμα που είχε, η Βίρτους πλησίασε στην πρώτη της φετινή νίκη, όμως οι Λιθουανοί χαμογέλασαν στο φινάλε και έφυγαν με τη νίκη (68-71) από την Μπολόνια.

Η Βίρτους έκανε το καλύτερο της παιχνίδι έως τώρα στη φετινή EuroLeague, όμως έμεινε κι πάλι με άδεια χέρια και βρίσκεται στο 0-3. Οι Λιθουανοί είχαν τον έλεγχο και διψήφια διαφορά στο πρώτο μέρος, όμως βρέθηκαν ακόμη και πίσω στο σκορ χάρη στο εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο των γηπεδούχων.

Ωστόσο στα κρίσιμα σημεία ήταν πιο ψύχραιμοι και πανηγύρισαν τη δεύτερη νίκη στη φετινή EuroLeague. Κορυφαίος ο Γκιεντράιτις με 15 πόντους, ακολούθησε με 11 ο Φρανσίσκο. Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους που έφτασαν στην πηγή αλλά δεν ήπιαν νερό, ήταν ο Κλάιμπερν με 16 πόντους.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Περούγκα, Μπισάνγκ, Ουντιάνσκι

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 30-44, 52-60, 68-71

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Ρεάλ – Παναθηναϊκός: Η EuroLeague γνωστοποίησε τους διαιτητές του αγώνα

Ο Παναθηναϊκός θέλει να ξεπεράσει το σοκ της ήττας...

Σακίλ ΜακΚίσικ: Γεννημένος νικητής και πάντα έτοιμος να πέσει στην αρένα για τον Ολυμπιακό

Η τρομερή σχέση με τον Γιώργο Μπαρτζώκα, η συμφιλίωση με τον ρόλο του και η ωριμότητα εντός και εκτός παρκέ: ο Σακίλ ΜακΚίσικ ήταν, είναι και θα είναι πάντα εδώ για τον Ολυμπιακό του

Rule six: Γιατί δεν έχει καμία τύχη η ένσταση του Παναθηναϊκού

Όσοι γνωρίζουν καλά τον Εργκίν Αταμάν μπορούν να επιβεβαιώσουν...

Ο Παναθηναϊκός κατέθεσε ένσταση στο φινάλε του αγώνα με την Παρί

Ένσταση κατέθεσε ο Παναθηναϊκός με την ολοκλήρωση του αγώνα...

Παρί – Παναθηναϊκός 84-80: Η νεοφώτιστη έγραψε ιστορία κόντρα στους άψυχους Πράσινους

Μέσα σε τρομερή ατμόσφαιρα και με MVP τον εκπληκτικό Χίφι, οι Παριζιάνοι έριξαν στο καναβάτσο τον κάκιστο Παναθηναϊκό που βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 4ο λεπτό και ουδέποτε κατάφερε να περάσει μπροστά